http://nyskon.pl
Nyskon Pierwszy konwent fantastyczny w Nysie, który ma na celu zaoferowanie uczestnikom iście magicznej atmosfery, w duchu ich zainteresowań kulturowych.pl_PL

Strefa Japońska

  • TURNIEJE

Turniej Sumo – kto nie marzył o tym, żeby choć raz stać się prawdziwym zapaśnikiem sumo i zmierzyć się w walce ze swoim najlepszym przyjacielem, kuzynem, mamą, tatą czy może babcią? Na Nyskonie będzie to możliwe. Ubierzcie dmuchane stroje, dajcie z siebie wszystko i udowodnijcie, że jesteście godni miana najlepszego zapaśnika sumo tego konwentu.

Turniej dużych pałeczek -umiecie jeść pałeczkami? Nie jest to łatwe, a co dopiero kiedy pałeczka ma ponad dwa metry. Posługując się ogromnymi pałeczkami musicie się zmierzyć z trudnym zadaniem – przekładaniem jedzenia. Chwytacie gigantyczne pałeczki i przenosicie przedmioty z jednego talerzyka na drugi jak najszybciej i jak najdokładniej. Itadakimasu!

Taiku no Hi -Japończycy kochają żyć zdrowo. Dzień sportu dla zdrowia jest najlepszym sposobem na świetną zabawę, ale także zwiększenie dziennej dawki ruchu i adrenaliny. Rywalizacja grup w różnych dyscyplinach sportowych nie tylko będzie wymagająca, ale przede wszystkim pełna śmiechu.

 

  • POKAZY I WARSZTATY

Warsztaty Origami – Zwierzęta, kwiaty, postacie… Składanie papieru daje nam wiele możliwości dlatego zapraszam wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w warsztatach tworzenia papierowych żurawi! Krok po kroku, zgięcie po zgięciu pokażę Wam jak stworzyć fantastyczne figury. Możliwe będzie podjęcie wyzwania w różnych stopniach trudności zależnych od wielkości składanego arkusza i stopnia skomplikowania wzoru! Zarówno więc nowicjusz jak i osoba zaawansowana znajdzie tu coś dla siebie. Warsztaty origami poprowadzi Ula Pawlik.

Turniej kart Pokemon – Każdy z nas zna i kocha Pokemony. Dlatego ten turniej może pobudzić w dorosłych uśpione dzieci i pomóc wyjąć zakurzone karty z szafy. Każdy może dobrze się bawić walcząc o tytuł mistrza Pokemon.

Kendo – kto nie śnił o tym, żeby chociaż raz stać się prawdziwym samurajem? Na Nyskonie nie tylko będziecie mogli zobaczyć profesjonalny pokaz wykonywany przez Klub Kendo Ryushinkai, ale także będziecie mogli spróbować swoich sił na warsztatach.

Rakugo – czy czujesz, że jesteś dobrym aktorem? Spróbuj się w Rakugo! To japoński komediowy teatr jednego aktora. Na konwencie będziecie mogli obejrzeć niesamowity występ grupy Kobito Rakugo, a oprócz tego będziecie mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych tej cudownej sztuce.

Sushi – każdy kocha je jeść, ale czy każdy potrafi je zrobić? Jeśli chcesz się nauczyć jak zrobić przepyszne japońskie danie to musisz pojawić się na Nyskonie. Warsztaty zostaną poprowadzone przez Sushi Nysa. Miejsce na warsztaty gwarantują punkty zdobyte w turniejach lub kolejność zgłoszeń.

 

  • STAŁE ATRAKCJE

Fotościanka – marzycie o zdjęciu na tle pięknej japońskiej świątyni i kwiatów wiśni? Na Nyskonie spełnisz swoje marzenie. Własnymi aparatami będziecie mogli zrobić ciekawe i śmieszne zdjecia związane nie tylko z Japonią.

Składanie origami – poza warsztatami każdy z was będzie mógł zmierzyć się z trudnymi wzorami origami, które będą dostępne do waszej dyspozycji wraz z papierem do origami przez cały konwent. Powodzenia w trudnej sztuce składania papieru!

Tradycyjne stroje – chcecie dowiedzieć się jak założyć yukatę lub kimono albo jaka jest różnica między nimi? Chcesz zobaczyć jak w nich wyglądasz? Nie ma problemu! Przez całe trzy dni w strefie japońskiej będzie dostępne dla was stoisko z tymi cudownymi, kolorowymi strojami. Będziecie mogli spróbować swoich sił w ich ubieraniu.

Japońskie Gry Planszowe – słyszeliście o grze w Go albo Shogi? Może chcecie spróbować? Będziecie mieli taką możliwość, a wszystkie problemy z zasadami gier objaśni Klub Japońskich Gier działający przy Fundacji NAMI we Wrocławiu.

Tatuaże henną – jeśli jesteście fanami tatuażu, a przy okazji wielkimi fanami konkretnej serii anime. To ta atrakcja jest jak najbardziej dla was! Będziecie mogli zrobić sobie tymczasowy tatuaż henną z wybranym przez was motywem japońskim lub motywem z anime.

Japońskie imiona – chcecie wiedzieć jak wasze imiona wyglądają zapisane japońskim alfabetem? Przez całą sobotę będziecie mogli je zdobyć w strefie japońskiej.

Omikuji – jeśli chcecie się dowiedzieć co szykuje dla Was los, chętnie sięgnijcie po Omikuji. To wróżby, które po przeczytaniu będziecie mogli zawiesić na specjalnym stojaku, żeby mogły się spełnić.

Ciasteczka z wróżbą – kto nie kocha słodyczy? A kiedy można z nich wynieść jakąś lekcję smakują jeszcze lepiej. Zapraszamy na pyszne i zarazem prorocze ciasteczka. Itadakimasu!

Yakuza – graliście kiedykolwiek w mafię? Ta kultowa gra znajdzie swoje miejsce w strefie japońskiej i pojawi się na nim również w wersji anime.

 

  • ATRAKCJE DLA ZAKOCHANYCH I NIE TYLKO

Życzenia Tanabata – każdy ma jakieś skryte życzenie, na którego spełnienie liczy. Na Nyskonie tak jak na festiwalu Tanabata, będziecie mogli powierzyć losowi swoje życzenia miłosne i nie tylko . Zapisać je na małych kolorowych karteczkach i zawiesić na drzewie, by mogły się spełnić.

Radki w ciemno – chcecie znaleźć miłość swojego życia? Nie ma sprawy! Chętna osoba będzie mogła zająć specjalne miejsce za ścianką, po czym trzy osoby, które będą chciały się z nią umówić zajmą miejsca po drugiej stronie. Poprzez zadawanie pytań jak w popularnym kiedyś teleturnieju, będziecie mogli wybrać osobę wyznaczoną Wam przez los.

 

  • ATRAKCJE CZASOWE:

Projekcja anime – Każdy chciałby spędzić wieczór z przyjaciółmi na wieczornym kinie plenerowym przy dwóch, trzech odcinkach anime. W tym roku na konwencie zobaczycie „Amagi Brilliant Park” i krótkometrażówkę „Aruku to Iu Koto”, która nie doczekała się jeszcze jej angielskiego ani polskiego tłumaczenia.

Karaoke – Japończycy kochają karaoke, chociaż Polacy nie są wcale mniejszymi fanami tego typu rozrywek. Jeśli chcecie pozdzierać trochę głos, pośmiać się z siebie i znajomych to ta atrakcja jest zdecydowanie dla Was.

Kalambury – kto nie lubi grać w kalambury? Będziecie mogli zagrać w kalambury wzbogacone o hasła związane z Japonią, mangą i anime. Jeśli nie znacie niektórych pojęć to nie problem! Możecie spróbować je kreatywnie obejść.Nasi Patroni

Nysa - Portal Urzędu Miejskiego TVP3 Opole Radio Nysa FM Strona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie Fursuiting.PL NyaNyan Mityczny Talent NysaInfo Informator Konwentowy Raport Obieżyświata Konwenty Południowe Radio AOI ‎Kyuu RTO Pretty & Sarcastic Fundacja NAMI Nysa - Portal Urzędu Miejskiego TVP3 Opole Radio Nysa FM Strona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie Fursuiting.PL NyaNyan Mityczny Talent NysaInfo Informator Konwentowy Raport Obieżyświata Konwenty Południowe Radio AOI ‎Kyuu RTO Pretty & Sarcastic Fundacja NAMI Nysa - Portal Urzędu Miejskiego TVP3 Opole Radio Nysa FM Strona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie Fursuiting.PL NyaNyan Mityczny Talent NysaInfo Informator Konwentowy Raport Obieżyświata Konwenty Południowe Radio AOI ‎Kyuu RTO Pretty & Sarcastic Fundacja NAMI