http://nyskon.pl
Nyskon Pierwszy konwent fantastyczny w Nysie, który ma na celu zaoferowanie uczestnikom iście magicznej atmosfery, w duchu ich zainteresowań kulturowych.pl_PL

Organizacja

Arkadiusz Budny

Lider Gier Niebanalnych, inicjator i główny organizator Nyskonu w 2016 roku, cyklu gier “Zambezi” i “Kaszmir”, a także wielu wydarzeń kulturalnych, gier LARP i imprez o szeroko pojętej tematyce fantastyki. Wieloletni działacz ZHP, lubiący dobrą książkę, górską wędrówkę i gry planszowe.

Janina Janik

Osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji wydarzeń kulturalnych, przez 7 lat dyrektor Nyskiego Domu Kultury, a przez ostatnie 3 lata prezes stowarzyszenia “Ad Astra”.
Realizator m.in. Dni Nysy, Festiwalu Ognia i Wody, IV Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Nysie. W latach 2008 – 2014 dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Folk Fiesta Nysa oraz setek innych wydarzeń.

Beata “Bety” Majkowska

Koordynator spraw polsko-czeskich. Wkręcona w Nyskon przez Arka. 😉 Od lat współpracuje przy różnych projektach większych i mniejszych robiąc tłumaczenia polsko-czeskie i czesko-polskie. Jest samoukiem tego języka i wielką wielbicielką Czech. Prywatnie jest żoną “Maykyego” z Nysy oraz mamą 4 synów. Obecnie nadal pracuje w Czechach, a mieszka na pograniczu polsko-czeskim, w pięknym miasteczku Kudowa Zdrój. Uczyła języka czeskiego. Zainteresowania: oczywiście fantasy, konie, dobra książka, wycieczki piesze i rowerowe, gry planszowe i RPG, wykonywanie różnego rodzaju ozdób i dekoracji. Pomaga, bo lubi. Ma nadzieję, że to początek wspaniałej przygody jako współorganizatora-koordynatora.

 

Paweł “Kerin” Kwasik

Organizator bloku fantasy na Nyskonie. Dużo robię i organizuję, jestem głównym koordynatorem Opolconu od 2015 roku. Członek Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix od 2012 roku gdzie pełnię funkcję poborcy podatkowego. Mieszkam w Opolu gdzie skończyłem też Uniwersytet Opolski. Nysa zainteresowała mnie swoimi licznymi fortami oraz wieżą à la Bioshock na wjeździe do jednego z fortów.

 

Maciej Janocha

Mówią na mnie Maciej
Wymagają wiele
Mam dużo czasu raczej
Ale się nie pierdzielę
Robię w fantasy strefie
Układam blok, zadania
Konwentowe, nie w gniewie
Kto mnie zna ten wie
Że dla spełnienia
O Nyskonie marzenia

Ponadto jestem studentem polonistyki i przewodniczącym Koła Naukowego Teatrologów, przy okazji związanym z Nyskonem od praprapoczątków.
O zamiłowaniu do fantasy chyba nie muszę wspominać. 😉

 

Gabriela “Gabi” Fiołek

Współorganizatorka strefy japońskiej na Nyskonie, a także aktor amatorskiego teatru działającego przy NDK w Nysie. Miłośnik szeroko pojętej sztuki, od literatury i teatru począwszy – na muzyce, tańcu i malarstwie skończywszy. Nysa jest dla niej miejscem, które zaspokaja pragnienia jej artystycznej duszy. Pozytywnie zakręcona na punkcie Japonii, ale dobrym anime też nie pogardzi. Mała, uśmiechnięta dziewczyna, która zawsze chętnie służy pomocą.

Mateusz Sikor“ Sikora

Jestem głównym organizatorem strefy Furry. Od lat jestem członkiem fandom’u Furry. Na ostatnim Nyskonie prowadziłem panel poświęcony całkowicie tej tematyce, lecz nie jest to jedyna moja pasja. Moim hobby również są programowanie, tworzenie stron internetowych i wiele więcej zagadnień poświęconych informatyce.

 

Mateusz “Arcio” Zbroiński

Do tej pory mogliście mnie na różnych konwentach spotkać pod różnymi postaciami. Zazwyczaj jako cosplayera lub wilka. Jednak na tegorocznym Nyskonie jestem współorganizatorem strefy Furry. Kto już poznał Furry, wie czego się po nich spodziewać, kto będzie miał z nimi styczność pierwszy raz – myślę, że będzie pozytywnie zaskoczony. Od lat pasjonuje mnie szeroko rozwinięta fantastyka. W wolnych chwilach od zajmowania się żoną i dzieckiem, lubię poczytać dobrą książkę (w szczególności darzę sympatią serię “Metro” wraz z całym uniwersum), pojeździć na rolkach lub pograć w gry komputerowe.

 

Urszula “Kropka” Pawlik

Założycielka i wieloletnia przewodnicząca nyskiego koła mangi, anime i kultury japońskiej “Shinigami”. Odkąd pamięta jest wychowawcą/instruktorem na koloniach i zimowiskach (ostatnio głównie mangowych), na co dzień organizuje zajęcia o tematyce japońskiej i gier planszowych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki lub odcinać się od rzeczywistości grając wraz z mężem w gry komputerowe. Zootechnik z wykształcenia oraz zwariowana fanka jeży. Uwielbia poznawać nowych ludzi i głęboko szanuje kreatywność, dlatego na Nyskonie odpowiadać będzie głównie za wystawców. Czeka na chętnych i z pewnością rozwieje Wasze wątpliwości.

Bartek “Kitsune” Sporek

Współkoordynator wystawców i wieloletni fan szeroko pojętej fantastyki. Uwielbiam trochę “nerdzić”, grając w różne gry komputerowe. Gram również na gitarze od ładnych paru lat, ale bardziej w myśl zasady – gram, bo lubię, niekoniecznie, bo umiem. 😀
Uwielbiam cięższe brzmienia, jeśli chodzi o muzykę, zresztą widać to po mnie – dłuższe włosy, ciemne ubrania, pieszczocha i glany to moja codzienność. Jestem dumnym “posiadaczem” dwóch tatuaży, ale czuję, że moje małe uzależnienie będzie się poszerzać. 🙂
Byłem jednym z pomysłodawców Nyskonu, co oczywiście dzięki wielu wspaniałym osobom zmieniało się tylko na lepsze. Trzymam kciuki, żeby tegoroczna edycja wyryła się głęboko w naszej pamięci, ale również i wszystkich uczestników!

Klaudia “Geralt” Mazur

Na tegorocznym Nyskonie będę się zajmować akredytacją więc większość z Was to właśnie mnie napotka w pierwszej kolejności przychodząc na konwent. 😉
Na co dzień cieszę się ostatnią -nastką i studiuję psychologię na UMK w Toruniu.
Dlaczego biorę w tym wszystkim udział? W moim życiu odkąd tylko nauczyłam się czytać gościła fantastyka, na późniejszym etapie weszła zajawka anime, mangami, Japonią, grami itd. Moją najukochańszą serią książek była, jest i zawsze będzie seria „Wiedźmin”.A Status serialowy – czekam na kolejny sezon “Gry o Tron”. Mieszkając w Nysie trenowałam strzelectwo sportowe oraz łucznictwo tradycyjne. Mając wymienić trzy rzeczy, które lubię robić najbardziej, bez wahania wytypowałabym śpiewanie, czytanie książek i oczywiście, miłość mojego życia – spanie. Jeżeli chodzi o muzykę nie ograniczam się, ale raczej gustuję w cięższych klimatach, mam parę tatuaży, a także marzę o motorze, na którym będę mogła zwiedzić cały świat. 😀
Tak pokrótce to tyle, jeżeli będzie Was ciekawiło więcej faktów na temat mojej osoby nie pozostanie nic innego jak podejść i mnie zagadnąć. Do zobaczyska! 😉

 

Karina “Asya” Zawadzka

Współorganizatorka konwentu Nyskon, do której możecie kierować zapytania o akredytację.
Założycielka nieistniejącego już nyskiego kółka japońskiego ,,Shinsengumi”, która pomagała w prowadzeniu spotkań z grami planszowymi inicjatywy Gier Niebanalnych. Pochodzi z końca świata (czytaj mała wioska kilkadziesiąt kilometrów od Nysy), ale pozostańmy przy Nysie. Lubi spacery pomiędzy nyskimi budowlami, które wyglądają niczym z gry o średniowiecznej tematyce. Pomaga w organizowaniu konwentu ponieważ interesuje ją jego tematyka oraz bierze czynny udział w tego typu atrakcjach w całej Polsce. Poza fantastyką, animacją japońską i komiksami lubi też zagrać w planszówkę lub oglądać seriale gatunku postapo. Jako zawodowa kucharka obiecuje uczestnikom coś pysznego.

Patryk Kmieć

Na Nyskonie koordynator gżdaczy. Z ich pomocą zadba o porządek oraz dobry nastrój na terenie konwentu i dopilnuje by taśma nigdy się nie skończyła. Postara się, by praca była tylko formalnością, a stała się istną przyjemnością i by każdy wrócił do domu z bagażem wspaniałych wspomnień. :d
Na co dzień student architektury i mieszkaniec Zielonej Góry. Swoją przygodę z fantastyką i konwentami rozpoczął natrafiając na Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, w którym działa. Od tamtego momentu powoli zaczyna odwiedzać różne konwenty i pomagać przy nich głównie jako gżdacz, helper, ale także jako organizator, patrol, czy twórca atrakcji i tak w 2017 roku udało mu się odwiedzić łącznie 22 konwenty. Po za tym jest jeszcze szereg innych zamiłowań, którymi się interesuje, jak chociażby rysunek, wytwórstwo, cosplay, gry planszowe, komputerowe, ASG i militaria, dubbing, anime, podróże. Można by napisać jeszcze więcej, ale komu chciałoby się czytać taką ścianę tekstu. ;p

 

Anna Abramek

Koordynatorka wolontariuszy.
Swoją przygodę z konwentami zaczęła osiem lat temu w Lubelskim Stowarzyszeniu Fantastyki “Cytadela Syriusza”, a od paru lat pojawia się na nich regularnie w wolontariackiej koszulce.
Na co dzień rysowniczka, tworząca głównie wokół tematyki fantasy oraz furry. Jest fanką szeroko pojętej fantastyki oraz mangi i anime, lubi spędzać czas odkrywając nowe zakątki świata. W wolnych chwilach zajmuje się fizyką 😉

Edyta Lechowicz

Współorganizatorka strefy planszowej. Starsza pani z dużą dozą ironii w stosunku do siebie i otaczającego ją świata. 😉 Kura domowa kochająca męża i dwójkę swoich dzieci, matkująca psu i dwóm kotom. Swój wolny czas wypełniam czytając książki, grając w planszówki i oglądając seriale. Kocham muzykę i dobry kabaret.

 

Mateusz Sadowski

Nysianin, pierwszy Nyskon – strefa dziecięca, a na Nyskonie 2018 będę zajmował się planszówkami (to chyba awans ;). Jestem ludziem, który składa swoje życie z różnych elementów i próbuje zachować balans pomiędzy pracą, wolontaryjnymi zajęciami, a życiem prywatnym i światem seriali oczywiście. Aktualnie czatuję na tanie bilety, żeby polecieć w jakieś ciekawe miejsce, ale na Nyskon na pewno dolecę.

Justyna “Tyśka” Hnatów

Na co dzień żona uczestnika strzelanek ASG i mama Zosi. W codziennych wyzwaniach towarzyszy jej buldog francuski i ironiczny humor. Uwielbia grać w planszówki, a czasem rzuci okiem na seriale męża. 🙂 Niejednokrotnie pomagała przy organizacji imprez przez Gry Niebanalne, a teraz przyszedł czas na Nyskon.

Dorota Barycka

Cześć nazywam się Dorota Barycka i odnajdziecie mnie podczas Nyskonu w strefie dziecięcej. Mam 2 dzieci i codziennie staram się im zapewnić ciekawe zajęcia. Uwielbiam wyjścia na basen, do kina lub ze znajomymi. Nierzadko spotkacie mnie na strzelankach ASG gdzie staram się kibicować mężowi. Uważam, że każdy powinien mieć swoją pasję ja zaszywam się w domowym zaciszu dosłownie i tak oto powstają kolorowe ubranka czy maskotki dla moich pociech i koleżanek. Przyjdź na Nyskon a ja postaram się zarazić Cię swoją pasją i pokazać Ci że szycie maskotek może być ciekawą opcją na wieczory czy weekendy ?

 

Agnieszka Todorowska (Ledzia)

Nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie, wcześniej wychowawca w żłobku. W przeszłości prowadziłam gromadę zuchową w Nysie. Dzięki temu zdobyłam duże doświadczenie w pracy z dziećmi, którym chcę się podzielić z Wami na Nyskonie biorąc udział w tworzeniu strefy dziecięcej. Jestem pomysłowa, wesoła i otwarta. A prywatnie żona i już prawie mama, bo niebawem przyjdzie na świat moja pierwsza dzidzia 🙂

 

Rafał „Szybki” Plantos

Organizator Dni Fantastyki 2017, pierwszej edycji Nyskonu, przegżdacz Pyrkonu, wieloletni gżdacz/asystent organizatorów wielu festiwali fantastycznych i imprez kulturalnych. Jest nerdem, kocha fantastykę, gry planszowe i karciane, długie górskie wędrówki z namiotem w plecaku i ogólnie pojęty ruch na świeżym powietrzu. Uważa, że wartość człowieka można zmierzyć szerokością uśmiechów jakie ten człowiek wywołuje. Na Nyskonie będzie koordynował Strefę Pasji, czynnie w niej uczestnicząc zarażając innych swoimi bakcylami.

 Nasi Patroni

Nysa - Portal Urzędu Miejskiego TVP3 Opole Radio Nysa FM Strona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie Fursuiting.PL NyaNyan Mityczny Talent NysaInfo Informator Konwentowy Raport Obieżyświata Konwenty Południowe Radio AOI ‎Kyuu RTO Pretty & Sarcastic Fundacja NAMI Nysa - Portal Urzędu Miejskiego TVP3 Opole Radio Nysa FM Strona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie Fursuiting.PL NyaNyan Mityczny Talent NysaInfo Informator Konwentowy Raport Obieżyświata Konwenty Południowe Radio AOI ‎Kyuu RTO Pretty & Sarcastic Fundacja NAMI Nysa - Portal Urzędu Miejskiego TVP3 Opole Radio Nysa FM Strona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie Fursuiting.PL NyaNyan Mityczny Talent NysaInfo Informator Konwentowy Raport Obieżyświata Konwenty Południowe Radio AOI ‎Kyuu RTO Pretty & Sarcastic Fundacja NAMI